Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Do kogo powędruje tegoroczny Złoty Wawrzyn? Zgłoś kandydata

  • Dodano: 2024-02-05 14:00

W Wodzisławiu Śląskim od 2014 roku przyznawana jest nagroda mieszkańcom lub instytucjom za wybitne osiągnięcia w dziedzinie gospodarki, nauki, kultury, sportu i działalności społecznej. Mowa o "Złotym Wawrzynie", którym nagrodzeni zostali m.in. Stanisław Oślizło, Wodzisławski Chór Mieszany "Jadwiga", Kazimierz Cichy. Od 1 stycznia do 31 maja można zgłaszać kandydatury do tej prestiżowej nagrody.

Jakie warunki trzeba spełniać?

Zgodnie z przyjętym przez radnych regulaminem nadawania "Złotego Wawrzyna" wniosek o przyznanie nagrody mogą składać: przewodniczący Rady Miejskiej, komisje rady, prezydent, organizacje pozarządowe, których siedzibą jest miasto Wodzisław Śląski oraz co najmniej 100 mieszkańców miasta.

Wzór wniosku dostępny jest w Biurze Obsługi Klienta oraz do pobrania na stronie formularz zgłoszeniowy [otwiera się w nowym oknie], lista osób popierających kandydaturę [otwiera się w nowym oknie], klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych. Wypełniony wniosek wraz z klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych powinien wpłynąć do Urzędu Miasta do 31 maja danego roku. Po tym terminie wszystkie wnioski zostają rozpatrzone przez Kapitułę. Osoba uhonorowana "Złotym Wawrzynem" otrzymuje wyjątkową statuetkę.

Więcej informacji dot. prestiżowej wodzisławskiej nagrody można znaleźć w treści regulaminu nadawania nagrody honorowej Złoty Wawrzyn [otwiera się w nowym oknie].

Laureaci

W gronie wyróżnionych w ubiegłych latach znaleźli się: ekonomista prof. Eugeniusz Gatnar, sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku dr Józef Musioł (2012 r.), artyści z Zespołu Pieśni i Tańca "Vladislavia" (2014 r.), piłkarz i niegdysiejszy kapitan reprezentacji Polski Stanisław Oślizło (2015 r.), od blisko trzech dekad związana z okulistyką śląską prof. dr hab. n. med. Ewa Mrukwa-Kominek (2016 r.), prezes zarządu fundacji "Wspólnota Dobrej Woli" Wiesława Kiermaszek-Lamla (2017 r.), artyści z Wodzisławskiego Chóru Mieszanego "Jadwiga", doktor habilitowany sztuk muzycznych w dyscyplinie dyrygentura - Izabella Zielecka-Panek (2018 r.), wieloletni prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej Kazimierz Cichy (2019 r.), dyrektor Muzeum w Wodzisławiu Śląskim Sławomir Kulpa (2021 r.), mgr inż. Roman Juzek (2022 r.).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również