Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisławscy mundurowi doskonalili umiejętności strzeleckie

  • Dodano: 2023-04-28 06:00, aktualizacja: 2023-04-27 20:34

Policjanci doskonalili umiejętności strzelania i obsługi długiej broni. Składanie, usuwanie zacięć i oczywiście strzelanie, to elementy treningu strzeleckiego. Wszystko to odbywa się pod czujnym okiem policyjnych instruktorów.

Policjanci podczas pełnienia służby mogą spotkać się z różnymi sytuacjami. Do każdej sytuacji istnieją określone procedury postępowania. Regulalne treningi z obsługi oraz strzelania z różnych jednostek broni sprawiają, iż są oni przygotowani na różne ewentualności. Od tych ważnych umiejętności może zależeć bezpieczeństwo własne policjanta, a także bezpieczeństwo innych osób. Dlatego w tej dziedzinie nie ma drogi na skróty. Każdy policjant musi znać obsługę broni i musi celnie strzelać, niezależnie od zajmowanego stanowiska.

Policjanci ruchu drogowego trenowali obsługę i strzelanie z broni długiej

W ruch poszedł karabin automatyczny i pistolet maszynowy. Po treningu z obsługi broni przyszedł czas na trening strzelecki. Czujne oko policyjnego instruktora weryfikowało elementy wpływające na celność i szybkość strzelania, takie jak prawidłowa postawa, sprawna zmiana magazynka i tym podobne. Zajęcia z obsługi broni długiej są prowadzone kilka razy na kwartał. Mundurowi najczęściej trenują, wykorzystując do tego swoją broń służbową, która towarzyszy im w codziennej służbie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również