Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisław Śląski: Zmiany w organizacji ruchu na ul. Czarnieckiego

  • Dodano: 2023-04-27 07:30, aktualizacja: 2023-04-26 21:31

27 kwietnia br. wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji ruchu na ul. Stefana Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim. Nieprzejezdny będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Ładną do skrzyżowania z ul. Skrzyszowską.

Utrudnienia związane są z odbywającą się przebudową drogi powiatowej nr 5020S, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Jastrzębską (droga wojewódzka) do skrzyżowania z ulicami: Mszańską, Turską i Skrzyszowską.

Co obejmie remont?

Prace obejmują przebudowę jezdni, modernizację chodników i poboczy, budowę odwodnienia, budowę ścieżki rowerowej (na odcinku od ulicy Odrodzenia do DW 933), a także przebudowę skrzyżowań z ulicami: Teligi i Piaskową, ulicą Batalionów Chłopskich i ulicą Odrodzenia. Koszt inwestycji wyniesie ponad 13 milionów złotych. Na inwestycję Powiat Wodzisławski pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na kwotę ponad siedmiu milionów złotych. Pozostałą część inwestycji współfinansują łącznie Powiat Wodzisławski i miasto Wodzisław Śląski. Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w przetargu firma Auto Trans Asfalty Sp. z o.o. z Gierałtowic.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również