Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisław Śląski: ZPiT Vladislavia z główną nagrodą na Festiwalu Power 2023

  • Dodano: 2023-04-19 07:00, aktualizacja: 2023-04-18 20:32

W ubiegłą sobotę, 15 kwietnia Zespół Pieśni i Tańca „Vladislavia" zdobył I miejsce w kategorii „inspirowane folklorem; open 7-25 lat" podczas Power 2023 - Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca w Katowicach. Zespół reprezentował Wodzisławskie Centrum Kultury.

Wielki sukces wodzisławskiego zespołu

Choreografię do zwycięskiego pokazu przygotowała Dominika Brzoza-Piprek. Medalowa okazała się grupa młodzieżowa „F", która na co dzień trenuje w Amatorskim Ruchu Artystycznym w WCK. Sukces jest niemały, ze względu na spory prestiż imprezy. Gospodarzem Power 2023 był Pałac Młodzieży w Katowicach, a festiwal miał charakter ogólnopolski. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Katowic.

 - To był dzień pełen emocji. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z nagrody. To kolejna wspaniała przygoda, której długo nie zapomnimy. Dziękujemy organizatorom za wspaniałe przyjęcie - mówi Dominika Brzoza-Piprek, główny instruktor i choreograf „Vladislavii".

Udział zespołu w konkursie jest już coroczną tradycją. Zespół zawsze jest na festiwalu wyróżniany i doceniany, jednak wygrać udało mu się po praz pierwszy, co stanowi ogromny powód do dumy. Obecnie „Vladislavia" przygotowuje się do dwóch bardzo ważnych wydarzeń artystycznych, koncertu zatytułowanego „Wiara... Nadzieja... Miłość..." zaplanowanego na 3 czerwca w Wodzisławskim Centrum Kultury oraz wystawy poświęconej 40-letniej tradycji i historii ZPiT „Vladislavia", której otwarcie w Muzeum Miejskim w Wodzisławiu Śląskim zostało zaplanowane za koniec czerwca br.

 - Serdecznie gratuluję zespołowi oraz instruktorom wspaniałego sukcesu. To jest dla mnie powód do ogromnej satysfakcji, że tak wspaniała młodzież reprezentuje naszą, miejską instytucję kultury. Dziękuję prowadzącym za ogrom ciężkiej pracy, a pani Dominice Brzozie-Piprek gratuluję medalowej choreografii - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wodzisław Śląski: ZPiT Vladislavia z główną nagrodą na Festiwalu Power 2023 / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również