Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego pomogli seniorce dostać się do domu

  • Dodano: 2023-04-19 06:30, aktualizacja: 2023-04-18 20:27

Wodzisławscy policjanci późnym wieczorem otrzymali zgłoszenie dotyczące siedzącej na ławce przed blokiem osoby. Jak się okazało, 87-letnia kobieta zgubiła klucz do swojego mieszkania i nie wiedziała, co ma zrobić. Mundurowi zatroszczyli się o seniorkę i pomogli jej dostać się do domu.

Pomoc seniorce z Wodzisławia

Po godzinie 23 wodzisławscy mundurowi otrzymali zgłoszenie, które dotyczyło siedzącej na ławce przed blokiem przy ulicy Tysiąclecia w Wodzisławiu Śląskim kobiety. Seniorka miała siedzieć na ławce od kilku godzin. Zaniepokojona sąsiadka poprosiła służby, aby sprawdziły, czy ta kobieta nie potrzebuje pomocy. Policjanci przed wskazanym blokiem zastali 87-letnią kobietę. Okazało się, iż seniorka zgubiła klucze ze swojego mieszkania i nie wiedziała, co ma zrobić. Stróże prawa od razu się seniorką zaopiekowali. Ustalili, że nie ma ona żadnej rodziny, do której mogłaby się udać. Jednak jej przyjaciółka, która mieszka na ulicy Pszowskiej w Wodzisławiu Śląskim, ma zapasowe klucze do jej mieszkania. Policjanci wraz z seniorką pojechali do jej znajomej i pomimo nocnej pory, udało się im zdobyć klucze. Już po chwili, kobieta szczęśliwie dostała się do swojego domu.

Wodzisławscy policjanci apelują. Reaguj, kiedy widzisz potrzebującą pomocy osobę. Tak, jak tym razem, jeden telefon wystarczył, aby pomóc seniorce, która znalazła się w trudnej sytuacji. Bądźmy dla siebie życzliwi, dobro z pewnością wróci. - informują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również