Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisław Śląski: Weź udział w konsultacjach dla potrzeb Planu Mobilności

  • Dodano: 2023-04-20 06:30, aktualizacja: 2023-04-19 21:28

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące pomysłów na rozwój publicznego transportu w ramach prac nad Planem zrównoważonej mobilności Subregionu Zachodniego.

Plan mobilności to dokument, który odpowie, jaki kształt powinien przyjąć system transportowy, aby był on bliższy potrzebom mieszkańców, a także bardziej przyjazny środowisku.

Szczególną rolę w tworzeniu Planu mobilności pełni partycypacja społeczna - dokument ma przewidywać najbardziej korzystne dla mieszkańców rozwiązania związane ze zrównoważonym transportem.

Kiedy spotkanie?

Zaprasza się do udziału w spotkaniu warsztatowym, które odbędzie się na wodzisławskim Dworcu Kolejowym (ul. Rybnicka 2A) we wtorek, 25 kwietnia 2023 roku godz. 17:00.

Na spotkaniu przedstawiona zostanie idea zrównoważonej mobilności, dokumentu Planu mobilności, a przede wszystkim korzyści jakie z niego wynikają. W drugiej części głos zostanie oddany Mieszkańcom. Spotkanie będzie miało charakter warsztatowy - z pomocą ekspertów i map, będzie możliwość zgłoszenia własnych problemów, ale i propozycji rozwiązań, które będą mogły zostać ujęte w opracowywanym Planie.

Dla osób które nie będą mogły uczestniczyć w warsztatach przewidziana została możliwość wypełnienia ankiety internetowej, która jest dostępna pod adresem.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej Subregionu Zachodniego.

Włącz się do dyskusji o tym jak poruszać się po naszym mieście i regionie.

Wodzisław Śląski: Weź udział w konsultacjach dla potrzeb Planu Mobilności / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również