Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisław Śląski: Policyjny profilaktyk jednym z prelegentów podczas konferencji w PODN

  • Dodano: 2023-06-19 07:15, aktualizacja: 2023-06-18 18:46

W Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli odbyła się konferencja dla pracowników szkół. Konferencja dotyczyła zmian, które mają wejść w życie w Ustawie o Przeciwdziałaniu Przemocy Domowej oraz planowanych zmianach rozporządzenia w procedurze Niebieskiej Karty.

Jednym z prelegentów był wodzisławski profilaktyk, podkomisarz Patryk Błasik

W dniu 12 czerwca 2023 roku w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim odbyło się szkolenie  dla specjalistów. Celem konferencji było zapoznanie ze zmianami do Ustawy o Przeciwdziałaniu Przemocy Domowej oraz planowanych zmianach rozporządzenia o procedurze Niebieskiej Karty. Organizator, wodzisławski Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zaprosił do współpracy przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, Dyrektor Powiatowego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Panią Celinę Uherek-Biernat oraz przedstawicieli  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim.

Na spotkaniu zostały omówione kwestie dotyczące nadchodzących zmian w formularzach Niebieskiej Karty, diagnozę i wsparcie małoletniego doświadczającego przemocy. Omówione zostały również zmiany w Ustawie o Przeciwdziałaniu Przemocy Domowej, które już wkrótce wejdą w życie. Konferencja była doskonałą okazją do dyskusji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również