Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisław Śląski: Plan transportowy. Wyraź swoją opinię

  • Dodano: 2023-06-13 06:15, aktualizacja: 2023-06-12 19:48

Jaki będzie plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego w Wodzisławiu Śląskim na lata 2023-2033? Okaże się już niebawem.

Do 23 czerwca br. mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego mogą wyrazić swoją opinię odnośnie do zaproponowanych kierunków rozwoju transportu zbiorowego.

Główne cele

Głównym celem dokumentu jest zaplanowanie realizacji przewozów o charakterze użyteczności publicznej na terenie Wodzisławia Śląskiego do roku 2033, jako kluczowego narzędzia równoważenia mobilności miejskiej.

Cele szczegółowe planu transportowego obejmują: identyfikację potrzeb przewozowych mieszkańców, określenie zasad finansowania usług przewozowych, ustalenie zasad finansowania usług przewozowych, ustalenie zasad funkcjonowania rynku organizacji przewozów, określenie organizacji systemu informacji pasażerskiej.

Gdzie i w jaki sposób?

Z projektem planu można zapoznać się w Urzędzie Miasta — budynek 4b, pokój 305 lub 306. Przypominamy, że wodzisławski magistrat znajduje się na ul. Bogumińskiej 4.

Opinie można składać w formie:

  • drukowanej dostarczonej na adres siedziby Urzędu Miasta lub złożonej w Biurze Obsługi Klienta,
  • e-mailowej na adres kancelaria@wodzislaw-slaski.pl,
  • elektronicznej na skrzynkę podawczą urzędu w systemie ePUAP.

Po rozpatrzeniu opinii, w przypadku uznania za zasadne wniosków w nich zawartych, dokonane zostaną stosowane zmiany w projekcie. Opinie wniesione po terminie pozostawia się bez rozpatrzenia

Ogłoszenie o wyłożeniu projektu

Ogłoszenie o wyłożeniu projektu Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Wodzisławia Śląskiego na lata 2023-2033.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również