Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Jak udzielić pierwszej pomocy? Spotkanie seniorów z OSP w Wodzisławiu Śląskim

  • Dodano: 2023-06-13 06:00, aktualizacja: 2023-06-12 19:44

15 czerwca (czwartek) o godz. 11:00 w Wodzisławskim Klubie Seniora gościć będziemy strażaków z OSP Jedłownik.

Strażacy przeprowadzą zajęcia dla seniorów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W przystępny sposób przedstawią i objaśnią, na czym polegają czynności podejmowane w celu ratowania osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowia.

Uczestnicy spotkania będą mieli również okazję zobaczyć, jak wygląda ułożenie osoby nieprzytomnej z zachowanym własnym oddechem w pozycji bezpiecznej oraz wiele innych zagadnień z dziedziny ratownictwa medycznego, których znajomość może pomóc uratować czyjeś życie bądź zdrowie.

W życiu każdego z nas są sytuacje, w których kluczowe znaczenie mają nasze umiejętności, zdecydowanie i odwaga. Są zdarzenia, w których zagrożone jest ludzkie życie, i to ludzkie życie leży w naszych rękach. I od tego, czy umiemy udzielać pierwszej pomocy i jak jej udzielimy zależy, czy człowiek przeżyje, czy nie. Dlatego warto uczestniczyć w wyżej wymienionym spotkaniu, które poprawi takie umiejętności i sprawi, że możemy czuć się bezpiecznie i będziemy wiedzieć, jak w takich sytuacjach się zachowywać. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 509 271 987.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również