Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisław Śląski: Pijany 55-latek jechał na hulajnodze elektrycznej!

  • Dodano: 2023-05-24 06:30, aktualizacja: 2023-05-24 06:32

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hulajnogą elektryczną. Mężczyzna miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. Jak się okazało, powodem tego była spora ilość alkoholu w jego organizmie.

Nieodpowiedzialna jazda na hulajnodze

19 maja, tuż po godzinie 15 policjanci z wodzisławskiej drogówki zwrócili uwagę na mężczyznę jadącego hulajnogą elektryczną. Jechał on ulicą Kopernika w Wodzisławiu Śląskim, miał wyraźne trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że powodem niebezpiecznej jazdy był alkohol w jego organizmie. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil. 55-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami - osoba, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi inny pojazd niż mechaniczny, będąc w stanie nietrzeźwości, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych. W uzasadnionych przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdu innego niż mechaniczny.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Każdy, kto kieruje pojazdem po alkoholu, stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych użytkowników dróg. - czytamy na stronie KPP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również