Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

"Maska" w Wodzisławiu Śląskim. Sprawdź program imprezy

  • Dodano: 2023-05-23 06:45, aktualizacja: 2023-05-23 07:00

Niewiele czasu pozostało do wyjątkowego wydarzenia w naszym mieście, które potrwa od 24 do 31 maja br. Mowa o niebagatelnej imprezie pn. „MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja”.

Podczas kilku dni trwania imprezy w wodzisławskich instytucjach kultury na uczestników czeka spora dawka niezapomnianych przeżyć kulturalnych.

Kultura jest podstawą życia społecznego, dorobkiem wielu pokoleń ludzi oraz budulcem danej grupy, zaznaczając jej odmienność od innych społeczności. W naszym mieście kwitnie życie kulturalne. Każdego dnia w miejskich jednostkach tj. Wodzisławskie Centrum Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim oraz Muzeum w Wodzisławiu Śląskim organizowane są ciekawe zajęcia, spotkania, seanse, koła zainteresowań, koncerty i wiele innych interesujących inicjatyw.  

To właśnie powyższe instytucji w trakcie kilku najbliższych dni staną się rajem, dla wszystkich osób spragnionych obcowania ze światem kultury. Jeśli jesteś jedną z nich, czekają na Ciebie różnorodne aktywności, od spotkań autorskich i występów, po naukę poloneza oraz malarstwo.

W ramach tego kilkudniowego wydarzenia w niedzielę, 28 maja br. o godz. 16:00 w Pałacu Dietrichsteinów odbędzie się także wspaniały koncert Camerata Nova z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim pod dyrekcją Henryka Krótkiego oraz z udziałem solisty Piotra Bujanowskiego. Ostatni z mężczyzn jest studentem drugiego roku Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz absolwentem Miejskiego Chóru Młodzieżowego Canticum Novum. Podczas koncertu usłyszymy zarówno utwory muzyki klasycznej, jaki i muzykę filmową oraz aranżacje muzyki pop.

Szczegółowy program

24-25 maja

Przegląd Kultury Przedszkolnej - prezentacje grup przedszkolnych na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Wstęp wolny.

24-25 maja

Spotkanie autorskie dla przedszkolaków w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim.

28 maja

Koncert Młodzieżowej Orkiestry Camerata Nova z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim pod dyrekcją Henryka Krótkiego w Pałacu Dietrichsteinów. Bezpłatne bilety wstępu można odebrać w Wodzisławskim Centrum Kultury oraz w wodzisławskich placówkach oświatowych.

29 maja

Spotkanie autorskie dla przedszkolaków w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim.

29-30 maja

Przegląd Twórczości Szkolnej na scenie Wodzisławskie Centrum Kultury. Wstęp wolny.

30 maja

Spektakl teatralny dla uczniów szkół podstawowych w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim.

31 maja

Plener malarski i nauka poloneza dla wodzisławskich szkół.


Kultura to proces nawiązywania trwałych relacji z innymi osobami, wymiany zainteresowań, ciekawych rozmów oraz dzielenia się informacjami i spostrzeżeniami. Tego wszystkiego doświadczycie, biorąc udział we wspomnianym wydarzeniu.

"Maska" w Wodzisławiu Śląskim. Sprawdź program imprezy / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również