Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisław Śląski: Co z wiaduktem na ulicy Jastrzębskiej?

  • Dodano: 2020-06-22 10:00

Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim oraz wodzisławski magistrat zwrócili się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach w sprawie trwającego remontu DW 933, czyli ul. Jastrzębskiej. Apel ten dotyczy możliwości otwarcia dla ruchu odcinka skrzyżowania z DK 78 do skrzyżowania z DW 932, w celu rozładowania tworzących się tam korków. Jak informuje ZDW, wiadukt pozostanie zamknięty do końca 2020 roku. Dlaczego? 

We wrześniu 2019 r. rozpoczął się upragniony i długo wyczekiwany remont DW 933, czyli ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim. Drogą tą, jako drogą wojewódzką, zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. W związku z remontem nastąpiło całkowite zamknięcie dla ruchu fragmentu ulicy od ronda na drodze krajowej nr 78 (rondo 750-lecia Wodzisławia Śląskiego, obok restauracji McDonald's) do sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Łużycką (obok hotelu Amadeus). 

Do Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim docierają prośby i zapytania mieszkańców w sprawie otwarcia dla ruchu wiaduktu na ulicy Jastrzębskiej. Kierowcy nie chcą dłużej stać w korkach i pytają, dlaczego nie można otworzyć tego krótkiego odcinka, tym bardziej, że jak zapowiadał ZDW, prace miały zostać zakończone w czerwcu br. Miasto Wodzisław Śląski apelowało w tej sprawie kilkakrotnie do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Jak informuje Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, wiadukt pozostanie zamknięty do końca 2020 roku ponieważ wymaga on dodatkowych prac naprawczych. Przy rozbiórce elementów przewidzianych do wymiany okazało się, że jeden z elementów konstrukcji wymaga naprawy.

Jednocześnie przypominamy, iż wszelkie informacje nt. zadania "Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 933" Odcinek I i II, można znaleźć na stronie www dedykowanej temu remontowi, tutaj.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.