Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisław Śląski: Co z wiaduktem na ulicy Jastrzębskiej?

  • Dodano: 2020-06-22 10:00

Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim oraz wodzisławski magistrat zwrócili się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach w sprawie trwającego remontu DW 933, czyli ul. Jastrzębskiej. Apel ten dotyczy możliwości otwarcia dla ruchu odcinka skrzyżowania z DK 78 do skrzyżowania z DW 932, w celu rozładowania tworzących się tam korków. Jak informuje ZDW, wiadukt pozostanie zamknięty do końca 2020 roku. Dlaczego? 

We wrześniu 2019 r. rozpoczął się upragniony i długo wyczekiwany remont DW 933, czyli ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim. Drogą tą, jako drogą wojewódzką, zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. W związku z remontem nastąpiło całkowite zamknięcie dla ruchu fragmentu ulicy od ronda na drodze krajowej nr 78 (rondo 750-lecia Wodzisławia Śląskiego, obok restauracji McDonald's) do sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Łużycką (obok hotelu Amadeus). 

Do Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim docierają prośby i zapytania mieszkańców w sprawie otwarcia dla ruchu wiaduktu na ulicy Jastrzębskiej. Kierowcy nie chcą dłużej stać w korkach i pytają, dlaczego nie można otworzyć tego krótkiego odcinka, tym bardziej, że jak zapowiadał ZDW, prace miały zostać zakończone w czerwcu br. Miasto Wodzisław Śląski apelowało w tej sprawie kilkakrotnie do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Jak informuje Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, wiadukt pozostanie zamknięty do końca 2020 roku ponieważ wymaga on dodatkowych prac naprawczych. Przy rozbiórce elementów przewidzianych do wymiany okazało się, że jeden z elementów konstrukcji wymaga naprawy.

Jednocześnie przypominamy, iż wszelkie informacje nt. zadania "Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 933" Odcinek I i II, można znaleźć na stronie www dedykowanej temu remontowi, tutaj.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również