Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisław Śl.: 38-latka wyprzedzała na przejściu dla pieszych. To był początek problemów

  • Dodano: 2023-04-13 06:30, aktualizacja: 2023-04-12 20:13

Mundurowi zatrzymali 38-letnią kierującą oplem. Kobieta popełniła wykroczenie, jednak policyjna kontrola wykazała obecność narkotyków w jej organizmie. Teraz grozi jej kara 2 lat więzienia.

Narkotyki w krwi kobiety

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą opla, w związku z popełnionym przez nią wykroczeniem. Kobieta wyprzedzała inny pojazd na przejściu dla pieszych. Podczas kontroli 38-latka była bardzo zdenerwowana i pobudzona, mundurowi sprawdzili jej stan trzeźwości. Okazało się, iż badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu w jej organizmie, jednak tester narkotykowy dał pozytywny wynik zarówno w kierunku marihuany, jak i amfetaminy. Kobieta została zatrzymana, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. W szpitalu 38-latce została pobrana krew, będzie ona poddana badaniu przez biegłego sądowego. Kobieta odpowie za kierowanie samochodem, znajdując się pod wpływem narkotyków. Grozi jej kara 2 lat więzienia. Natomiast za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym.

Odpowiedzialne zachowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego to przepis na bezpieczne drogi. Apelujemy o rozwagę i trzeźwość za kierownicą. - czytamy na stronie KPP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również