Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Podsumowanie świątecznego weekendu w powiecie wodzisławskim

  • Dodano: 2023-04-12 06:30, aktualizacja: 2023-04-11 19:35

Zakończył się świąteczny weekend, za nami czas odwiedzin rodziny i znajomych. Mundurowi w tym czasie czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Podsumowujemy sytuację na drogach powiatu wodzisławskiego.

Podsumowanie świątecznego czasu na drogach

W czasie świątecznego weekendu na drogach Wodzisławia Śląskiego i powiatu nie odnotowaliśmy żadnych wypadków drogowych. Doszło jednak do 16 kolizji drogowych, policjanci zatrzymali dwie osoby, które kierowały pojazdami, znajdując się pod wpływem działania substancji narkotycznych, dwóch kierujących było nietrzeźwych, jeden kierował samochodem, będąc w stanie po użyciu alkoholu. Dwie osoby kierowały pojazdami pomimo sądowego zakazu.

Policjanci skontrolowali stan trzeźwości prawie 1,5 tysiąca osób, nałożyli 55 mandatów karnych, 10 osób pouczyli. Dalsze czynności są prowadzone w 14 sprawach, te finalnie trafią do sądu.

Niestety pomimo apeli Policji wciąż znajdują się nieodpowiedzialni kierujący, którzy przez swój lekceważący stosunek do przepisów prawa narażają na drodze innych jej uczestników. Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie! - czytamy na stronie KPP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również