Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wizyta klas mundurowych w wodzisławskiej komendzie

  • Dodano: 2022-05-30 06:30, aktualizacja: 2022-05-29 21:05

Uczniowie klas policyjnych odwiedzili wodzisławską komendę Policji. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać strukturę organizacyjną jednostki, zobaczyli również, jak wygląda policyjna praca na różnych stanowiskach.

Wodzisławską komendę Policji odwiedzili uczniowie klas policyjnych, które dzięki współpracy wodzisławskiej Policji z Liceum Ogólnokształcącym im. Noblistów Polskich w Rydułtowach, od lat funkcjonują i wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Klasy policyjne, obok kształcenia ogólnego, w programie mają zajęcia z edukacji policyjnej. Uczniowie klas mundurowych mają okazję zdobyć dodatkową wiedzę i umiejętności przygotowujące ich do przyszłej pracy funkcjonariusza Policji. Podczas 4-letniej edukacji wielu z nich upewnia się, że chcą związać swoją przyszłość z mundurem i po zakończeniu nauki w szkole średniej, pomyślnie przechodzą postępowanie rekrutacyjne do Policji.

O czym rozmawiali?

W wodzisławskiej komendzie spotkanie przeprowadził profilaktyk, podkomisarz Patryk Błasik. Policjant opowiadał o tajnikach policyjnej pracy i strukturze organizacyjnej wodzisławskiej jednostki. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć, jak wygląda stanowisko kierowania, gdzie oficer dyżurny oraz jego zastępca czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu, przyjmują zgłoszenia o interwencjach i nadzorują działania policjantów w terenie, a także tymczasowe pomieszczenie dla osób zatrzymanych, gabinet Naczelnika Wydziału Prewencji oraz salkę do zajęć z samoobrony i siłownię. Profilaktyk zaprezentował też dostępne w komendzie jednostki broni długiej oraz sprzęt ochrony osobistej, które są wykorzystywane przez policjantów min. do zabezpieczeń imprez masowych. O swojej ścieżce kariery zawodowej opowiadał absolwent klasy policyjnej, starszy sierżant Mateusz Kopka, który odpowiadał na licznie zadawane przez młodzież pytania. Zachęcał też do wstąpienia w nasze szeregi i sam przyznał, iż jest zadowolony z podjętej kilka lat temu decyzji o wstąpieniu do Policji. O swojej pracy opowiadał też technik kryminalistyki, co również okazało się dużą atrakcją. Uczestnicy spotkania przyznali jednogłośnie, iż służba w Policji jest dla nich atrakcyjna. Spora część z nich zdeklarowała chęć wstąpienia w nasze szeregi, po zakończeniu nauki w liceum.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również