Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wiadukt na Jastrzębskiej dopuszczony do ruchu od 12 maja

  • Dodano: 2021-05-10 06:30, aktualizacja: 2021-05-08 21:59

Wykonawca przebudowy drogi wojewódzkiej - ul. Jastrzębskiej poinformował, że w środę, 12 maja, o godz. 12:00 ma zostać przywrócona organizacja ruchu na wiadukcie przy restauracji McDonalds's.

Wcześniejsze wyłączenie ul. Jastrzębskiej od ronda z DK78 do skrzyżowania z ul. Łużycką związane było z wykonaniem prac nawierzchniowych dojazdów do obiektu mostowego.

O inwestycji

Remont DW 933 w Wodzisławiu Śląskim to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji drogowych. Drogą tą, jako drogą wojewódzką, zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Po pięciu latach starań m.in. miasta we wrześniu 2019 r. remont ulicy Jastrzębskiej stał się faktem.

- To droga o szczególnie ważnym znaczeniu dla Wodzisławia Śląskiego. To jedna z najważniejszych tras wylotowych z miasta. Komunikuje ona miasto z wjazdem na autostradę A1 oraz z sąsiednimi gminami. Jest główną drogą prowadzącą z naszego miasta do Jastrzębia-Zdroju. Jej stan był jednak nie do przyjęcia. Cieszę się, że dzięki naszym wieloletnim apelom w województwie właśnie się to zmienia. Wszyscy czekamy na zakończenie tej inwestycji - mówił na początku remontu prezydent Mieczysław Kieca.

O tym, co dzieje się na ul. Jastrzębskiej, na bieżąco informujemy między innymi na stronie www.wodzislaw-slaski.pl.i fanpage'u miasta w portalu Facebook. Szczegółowe informacje dotyczące postępu prac i występujących utrudnieniach na DW 933 można znaleźć na stronie internetowej www.przebudowa-dw933.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również