Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wiadukt na Jastrzębskiej dopuszczony do ruchu

  • Dodano: 2020-12-22 15:00

Mamy nowe informacje odnośnie do przebudowy ulicy Jastrzębskiej. Dziś wprowadzono tymczasową organizację ruchu związaną z dopuszczeniem do ruchu wiaduktu przy hotelu Amadeus (od Ronda 750-lecia Wodzisławia Śląskiego do skrzyżowania Jastrzębska/Łużyczka). Odcinek jest przejezdny w dwie strony. Również dziś odbyło się spotkanie komisji odbiorowej oznakowania tymczasowego.

Remont DW 933 w Wodzisławiu Śląskim to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji drogowych. Drogą tą, jako drogą wojewódzką, zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Po pięciu latach nieustannych starań m.in. miasta we wrześniu 2019 r. remont ulicy Jastrzębskiej stał się faktem.

- To droga o szczególnie ważnym znaczeniu dla Wodzisławia Śląskiego. To jedna z najważniejszych tras wylotowych z miasta. Komunikuje ona miasto z wjazdem na autostradę A1 oraz z sąsiednimi gminami. Jest główną drogą prowadzącą z naszego miasta do Jastrzębia-Zdroju. Jej stan był jednak nie do przyjęcia. Cieszę się, że dzięki naszym wieloletnim apelom w województwie właśnie się to zmienia. Wszyscy czekamy na zakończenie tej inwestycji - mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Informacje o tym, co dzieje się na ul. Jastrzębskiej, pojawiają się na bieżąco między innymi na stronie www.wodzislaw-slaski.pl i fanpage'u miasta w portalu Facebook. Szczegółowe informacje dotyczące postępu prac i występujących utrudnieniach na DW 933 można znaleźć na stronie internetowej www.przebudowa-dw933.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również