Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Weź udział w grze miejskiej podczas DzieJesie(ń) Festiwalu!

  • Dodano: 2022-09-15 07:00, aktualizacja: 2022-09-14 18:31

Już w tę sobotę 17 września po raz drugi na wodzisławskim Rynku odbędzie się DzieJesie(ń) Festiwal. Podczas tego klimatycznego wydarzenia czeka nas sporo atrakcji, w tym: degustacje, różnorodne warsztaty, ekobazar, kawiatobazar, koncerty, konkurs oraz gra miejska pn. „Jak dobrze znasz Wodzisławskie Skrzaty?”.

DzieJesie(ń) Festiwal będzie aż trzynastogodzinną imprezą, która rozpocznie się o godz. 9:00,
a zakończy o godz. 22:00.
Mniej więcej w połowie tego jesiennego wydarzenia o godz. 14:00 rozpocznie się gra miejska „Jak dobrze znasz Wodzisławskie Skrzaty?”. Uczestnicy otrzymają karty z pytaniami, a ich zadaniem będzie udzielnie odpowiedzi. Gra skierowana jest dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych oraz całych rodzin.

Weź udział w grze!

Chcesz wziąć udział w zabawie? Zadzwoń pod numer: 32 45 90 478 lub wyślij e-mail z imieniem
i nazwiskiem: n.panic@wodzislaw-slaski.pl i zgłoś chęć gry. Uczestnictwo można zgłosić również w trakcie wydarzenia w namiocie organizatora do godz. 14:00.

O skrzatach

Na wodzisławskim Starym Mieście mieszkają mali sąsiedzi. Chodzi o niepowtarzalne i unikatowe na skalę europejską arcydzieła sztuki ulicznej w wersji mikro, autorskie instalacje, którymi może pochwalić się jedynie Wodzisław Śląski. Wszyscy chętni mogą zagłębić się w magiczny świat Wodzisławskich Skrzatów. Przybycie mikro sąsiadów pod koniec 2021 roku poprzedziła budowa nowej kopalni przy ulicy Księżnej Konstancji 5, pizzerii u zbiegu ulic Głowackiego i Kubsza, drewnianych domków także przy ulicy Kubsza (pod numerem 15) i przy Rynku 13. Mali mieszkańcy nieustannie powiększają swój miniaturowy świat, dlatego do powstałych już pomieszczeń dołączyła piekarnia przy Rynku 24, farma przy Rynku 29 oraz dwupiętrowy apartament przy ulicy Kubsza 17.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również