Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Trwają działania "Bezpieczny Pieszy" w Wodzisławiu Śląskim

  • Dodano: 2024-04-11 13:30

Policjanci z wodzisławskiej drogówki prowadzą dziś działania pn. „Bezpieczny pieszy”. Policyjna akcja ma celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, szczególnie zaistniałych na przejściach dla pieszych. Mundurowi szczególną uwagę zwracają na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Akcja "Bezpieczny pieszy" w Wodzisławiu Śląskim

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą dzisiaj wzmożone kontrole miejsc, w których ruch pieszych jest największy. Nadrzędnym celem policyjnej akcji jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego poprzez ograniczenie ilości tragicznych zdarzeń, w których biorą udział piesi. Mundurowi sprawdzają dziś prędkość, z jaką pojazdy poruszają się w rejonach oznakowanych przejść dla pieszych.

Pieszym przypominają o zasadach korzystania z oznakowanych przejść dla pieszych, zachęcają do obserwowania przez pieszych ruchu na drodze i apelują o wyobraźnię i ograniczone zaufanie. Bezpieczeństwo pieszego w dużej mierze zależy od niego samego. Pieszy w starciu z rozpędzonym samochodem ma niewielkie szanse na przeżycie, dlatego apelujemy o rozwagę i czujność.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również