Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wakacje z wodzisławską Komunikacją Powiatową

  • Dodano: 2023-06-22 06:30, aktualizacja: 2023-06-21 21:55

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Powiat Wodzisławski z tej okazji przygotował dla pasażerów wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej kilka atrakcji - bilet sieciowy czy cyklobus, czyli autobus z przyczepą rowerową.

Bilet sieciowy podczas wakacyjnych przejazdów

Powiat Wodzisławski zachęcając do zmiany nawyków i skorzystania z komunikacji publicznej w codziennych dojazdach do pracy (i nie tylko) przygotował dla wszystkich podróżnych promocyjny bilet sieciowy. Za jego cenę będzie można jeździć dowolną liczbę razy na wszystkich 8 uruchamianych w wakacje liniach w okresie od 24 czerwca aż do 3 września. Skorzystanie z ulgi będzie możliwe po zakupie karty elektronicznej w jednej z kas w Wodzisławiu Śląskim, Jastrzębiu-Zdroju lub Raciborzu. Natomiast bezpłatnie całe wakacje mogą podróżować uczniowie, którzy wykupili bilet miesięczny na czerwiec. Wystarczy w jednej z kas doładować posiadaną kartę.

To nie koniec atrakcji

Już od niedzieli, 25 czerwca na powiatowe ulice wyruszy cyklobus, czyli autobus z przyczepą rowerową. Będzie kursował w okresie wakacji w każdą sobotę i niedzielę oraz święta na linii 38 Wodzisław-Gołkowice. Będzie nim można dojechać na „Żelazny Szlak Rowerowy" rozpoczynający się w Godowie i wrócić z powrotem. Przewóz roweru będzie kosztować tylko dodatkową złotówkę (w sumie bilet weekendowy dla pasażera z rowerem kosztować będzie tylko 3 zł).

Od niedzieli, 25 czerwca nastąpią także wakacyjne korekty rozkładu jazdy. Jedną z nowości będą nowe kursy w soboty na linii 33 Wodzisław Śląski-Gorzyce DPS-Odra. Ponadto nieznacznie zmieni trasę autobus linii 42 Wodzisław-Nieboczowy-Buków, który w Syryni będzie kursować ulicami 3 Maja i Poprzeczną. Po raz pierwszy w wakacje pojadą także autobusy linii 44 Gorzyce-Rogów-Rydułtowy. Ceny przejazdów w większości pozostają bez zmian. Drobne korekty ucieszą natomiast posiadaczy czworonogów, które będzie można przewozić za darmo.

Wakacje z wodzisławską Komunikacją Powiatową / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również