Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

W terenie zabudowanym gnał z prędkością 109 km/h. 37-latek stracił prawo jazdy

  • Dodano: 2024-04-25 14:15, aktualizacja: 2024-04-25 22:51

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego saabem. 37-latek przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 59 km/h. Za brawurę został ukarany mandatem, na 3 miesiące stracił uprawnienia do kierowania.

Noga z gazu, bo mandaty wysokie!

W sobotę (20.04) policjanci z wodzisławskiej drogówki sprawdzali prędkość, z jaką poruszają się pojazdy. Około godziny 15.30, na ulicy Skrzyszowskiej w Wodzisławiu Śląskim mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej saaba, którego kierujący pędził z prędkością 109 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h.

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h policjanci ukarali 37-letniego mieszkańca Wodzisławia Śląskiego mandatem w wysokości 1,5 tys. złotych, na jego konto wpadło 13 punktów karnych. Mundurowi zatrzymali elektronicznie jego prawo jazdy, które odzyska za 3 miesiące.

Nadmierna prędkość jest najczęściej przyczyną najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Przestrzegaj limitów prędkości, śpiesz się powoli, dojedź bezpiecznie do celu! - policja apeluje do kierowców


Źródło: KMP Wodzisław/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również