Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Pijana 60-latka najechała na samochód i uciekła z miejsca kolizji

  • Dodano: 2024-04-19 12:30

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawczynię kolizji drogowej, która uciekła z miejsca zdarzenia. Kobieta przyznała się do jazdy pod wpływem alkoholu. Teraz grozi jej kara 3 lat więzienia i konfiskata samochodu.

Myślała, że ukryje się u znajomego

W sobotni wieczór wodzisławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej, do której miało dojść na ulicy Witosa w Wodzisławiu Śląskim. Kobieta miała najechać na tył samochodu zgłaszającego i odjechać w stronę ulicy Słonecznej. W ten rejon natychmiast pojechały policyjne patrole. Policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjno znaleźli opisany w  zgłoszeniu samochód. Samochód stał zaparkowany na osiedlowym parkingu i posiadał uszkodzenia, które odpowiadały zgłoszeniu. Mundurowi ustalili właścicielkę tego pojazdu, jednak w miejscu zamieszkania jej nie było. Mundurowi zastali ją za to w mieszkaniu jej znajomego, gdzie postanowiła się schować. 60-letnia mieszkanka Wodzisławia Śląskiego przyznała się policjantom do kierowania pod wpływem alkoholu, badanie alkomatem wykazało u niej prawie 3 promile. Policjanci ustalili, iż 60-latka, kierując volkswagenem, nie zachowała należytej ostrożności i bezpiecznego odstępu od poprzedzającego ją pojazdu, czym doprowadziła do kolizji drogowej z samochodem bmw, którego kierującym był 24-letni mieszkaniec Rybnika. Kobieta została zatrzymana, a jej pojazd został czasowo zabezpieczony i trafił na policyjny parking. Jeśli badanie retrospektywne potwierdzi, że spowodowała ona kolizję drogową, będąc nietrzeźwą, usłyszy zarzut. Grozi jej kara 3 lat więzienia i konfiskata samochodu.

Apel policji

Kolejny raz mundurowi apelują o odpowiedzialne zachowanie, do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeśli decydujesz się wsiąść za kierownicę po wcześniejszym piciu alkoholu, musisz liczyć się z surowymi konsekwencjami finansowymi i prawnymi, a często również społecznymi. Nietrzeźwy kierowca zagraża nie tylko sobie, ale również innym użytkownikom drogi. Apelują o trzeźwość za kierownicą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również