Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Uczniowie dowiedzieli się jak dbać o gospodarkę wodną. Kolejna edycja Aktywni Błękitni

  • Dodano: 2024-06-03 11:00, aktualizacja: 2024-06-03 12:12

Na terenie ośrodka wypoczynkowego Olza odbyła się kolejna edycja projektu Aktywni Błękitni. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. O zasadach bezpieczeństwa opowiadał uczestnikom wodzisławski profilaktyk.

Zrównoważone działania w zakresie gospodarki wodnej

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wraz z partnerami (policja, straż pożarna, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe) realizują program Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie. Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, a od roku 2022 także Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia.

Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.

Prelekcja na temat bezpieczeństwa nad wodą 

W ramach tego projektu, na terenie ośrodka wypoczynkowego w Olzie odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego. Do udziału w wydarzeniu kolejny już raz został zaproszony przedstawiciel wodzisławskiej Policji. Policyjny profilaktyk, aspirant Sebastian Marciniak wygłosił prelekcję na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich i przypomniał zasady bezpieczeństwa nad wodą. Chętnie odpowiadał także na pytania zadawane przez uczestników projektu.

Podczas spotkania zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu zorganizowanego w ramach programu Aktywni Błękitni. 


Źródło: KMP Wodzisław/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również