Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Trwa nabór do projektu pn. "Model rehabilitacja kompleksowa"

  • Dodano: 2020-07-23 06:15, aktualizacja: 2020-07-22 10:26

Od lipca 2020 r. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) ponownie rozpoczął nabór osób do projektu "Model rehabilitacja kompleksowa".

Głównym celem rehabilitacji kompleksowej jest aktywizacja zawodowa i powrót do pracy. Rehabilitacja będzie realizowana w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej (ORK), obejmując następujące moduły:

  • Moduł I zawodowy: mający na celu ułatwienie osobie z niepełnosprawnościami uzyskanie nowego zawodu i utrzymania odpowiedniego zatrudnienia;
  • Moduł II psychospołeczny: mający na celu przywrócenie motywacji uczestnika projektu do powrotu do pracy i przygotowanie go do uczestnictwa w życiu społecznym;
  • Moduł III medyczny: mający na celu przywrócenie utraconych funkcji lub ich odtworzenie w jak największym, możliwym do osiągnięcia, stopniu.

Do kogo skierowana jest oferta?

Oferta skierowana dla osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowali, lecz chcieliby zmienić tę sytuację - zdobyć zawód i podjąć satysfakcjonującą pracę odpowiednią do ich możliwości zdrowotnych. W powrocie do aktywności zawodowej pomagają Ośrodki Rehabilitacji Kompleksowej, oferując niezbędną rehabilitację i szeroką ofertę kursów zawodowych dostosowanych do potrzeb osób z ograniczeniami zdrowotnymi. Pobyt, rehabilitacja i szkolenia w takim Ośrodku są bezpłatne.

UM zaprasza do udziału w programie osoby z niepełnosprawnościami zamieszkałe na terenie Wodzisławia Śląskiego. Osoby zainteresowane projektem proszone są o kontakt z Oddziałem Śląskim PFRON Katowice - Teresa Saczuk, numer telefonu: (32) 49-32-120.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również