Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Szósta edycja "Kursu na kreatywność" w Wodzisławskim Centrum Kultury

  • Dodano: 2019-02-11 09:15

1 i 2 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się warsztaty pt. "Aktywność muzyczno – ruchowa dzieci cz. II", zorganizowane w ramach kolejnej edycji "Kursu na kreatywność". Szkolenie na podstawie metody aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss to kontynuacja zeszłorocznego cyklu, który spotkał się z zainteresowaniem uczestników.

Do kogo skierowane są warsztaty?

Warsztaty przygotowano z myślą o nauczycielach wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, animatorach kultury, wychowawcach świetlic, studentach oraz osobach poszukujących inspiracji do pracy z dziećmi. Uczestnicy warsztatów poznają główne założenia tej metody oraz zasady pomocne w prowadzeniu zajęć, będą tworzyć sytuacje doświadczenia i przeżywania, a także czerpać inspiracje z możliwości, jakie może spełniać muzyka w pracy pedagogicznej. W trakcie warsztatu Beata Kubiak zaprezentuje nowe opracowania Batii Strauss do muzyki J.S. Bacha, F. Rameau i E. Griega oraz propozycje zabaw, tańców, partytur i opracowań z nowego obszaru – swobodnej wypowiedzi ruchowej dziecka. W ramach spotkania przewidziano także nawiązania do treści z pierwszej części kursu zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez uczestników. Program oparty jest na koncepcji Carla Orffa i metodzie aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss. Dużą zaletą metody jest możliwość jej stosowania przez nauczycieli z mniejszym doświadczeniem muzycznym.

Działalność szkoleniowa jest jedną z form aktywności naszej placówki. Organizowane warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem i przedstawiają ciekawą wartość merytoryczną – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Termin oraz koszt

Warsztaty odbędą się 1 marca (piątek) w godz. 16:00-20:00 i 2 marca br. (sobota) w godz. 8:00-15.30 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Ich koszt wynosi 200 zł brutto od uczestnika. Cena obejmuje koszt prowadzenia warsztatów, materiały dydaktyczne i certyfikat. Zgłoszenia przyjmowane są e-mailem do 20 lutego br. pod adresem: iza.s@wck.wodzislaw.pl Koordynatorem warsztatów jest Izabela Sobota z Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK.

Warunkiem organizacji warsztatów jest zgłoszenie się min. 30 osób. Kartę zgłoszenia można pobrać ze strony www.wck.wodzislaw-slaski.pl

Szósta edycja "Kursu na kreatywność" w Wodzisławskim Centrum Kultury

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również