Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Rozlicz PIT za 2020 rok w Wodzisławiu Śląskim

  • Dodano: 2021-03-12 07:00, aktualizacja: 2021-03-11 13:38

Miasto Wodzisław Śląski zachęca do włączenia się do projektu "Wspieraj lokalnie", w ramach którego gwarantuje mieszkańcom dostosowany do ich potrzeb, innowacyjny program do rozliczania podatków PIXax.pl.

Dzięki temu wodzisławianie mogą dokonywać darmowych rozliczeń PIT za 2020 rok

Program "Wspieraj lokalnie" umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego. Poprzez stronę zachęcamy do przekazywania 1% organizacjom z terenu Wodzisławia Śląskiego.

Strona programu pitax.pl umożliwia rozliczenie nawet najbardziej nietypowych przychodów

Po wypełnieniu formularza wystarczy zapisać go na dysku, wydrukować lub zachować w bezpiecznym repozytorium, a także wysłać przez internet do Urzędu Skarbowego. W ostatnim przypadku otrzymuje się następnie formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

Należy pamiętać, aby wpisać w formularzu PIT wodzisławski adres zamieszkania (nie trzeba być zameldowanym w Wodzisławiu Śląskim i nie trzeba składać żadnych dodatkowych dokumentów) oraz zachować potwierdzenie złożenia deklaracji PIT.

Gdzie to znaleźć?

Link do programu można znaleźć w kolumnie po prawej stronie głównej witryny miasta oraz w witrynie: TUTAJ.

O projekcie "Wspieraj lokalnie"

Dobra współpraca między jednostkami samorządu terytorialnego i organizacjami pozarządowymi, a w szczególności organizacjami pożytku publicznego jest podstawą dobrego funkcjonowania lokalnej społeczności. W projekcie "Wspieraj lokalnie" Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych łączy promocję kampanii przekazywania 1% dla lokalnych organizacji z rozliczaniem PIT-ów na terenie danej jednostki samorządu. W projekcie jednostki samorządowe otrzymują możliwość efektywnej realizacji obowiązku wspierania organizacji pozarządowych, jednocześnie zapewniając sobie wzrost przychodów podatkowych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.