Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Spotkanie z nauką: lotnicze opowieści w wodzisławskim muzeum

  • Dodano: 2023-08-21 12:15

Choć nie są nam obce, to zawsze budzą emocje. Od 120 lat samoloty przemierzają przestworza, a ich konstruktorzy prześcigali się w projektowaniu kolejnych maszyn. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na spotkanie z nauką, podczas którego pracownicy tej miejskiej jednostki opowiedzą uczestnikom zajęć o lotniczych ciekawostkach.

Lotnicze historie 

17 grudnia 1903 roku, czyli 120 lat temu - Orville Wright wzbił się w powietrze na wysokość 37 m. Był to pierwszy kontrolowany, załogowy lot maszyną cięższą od powietrza, wyposażoną w silnik. Trwał 12 sekund. Skonstruowany przez braci Wright samolot Flyer, dzięki któremu odbył się pierwszy w historii lotnictwa lot, był zbudowany z drewna i miał 6,43 m długości, a cała maszyna ważyła ponad 270 kg.

Spotkanie z nauką dla młodzieży 

Lotniczych ciekawostek nie zabraknie podczas sierpniowego spotkania z nauką w Pałacu Dietrichsteinów. O najdziwniejszych, najszybszych i najgłośniejszych samolotach w historii opowie Jacek Mamos z Głównego Instytutu Górnictwa. Specjalista przygotował mnóstwo niesamowitych opowieści zobrazowanych zdjęciami.

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza dzieci z dorosłymi opiekunami w piątek, 25 sierpnia o godz. 17:00 do Pałacu Dietrichsteinów. Wstęp wolnyObowiązują zapisy!


Źródło: Urząd Miasta Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również