Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Spotkaj się z pisarzem Andrzejem Paczkowskim

  • Dodano: 2020-11-25 15:15

Fabułę niektórych swoich książek osadza w Wodzisławiu Śląskim. Sam czuje się jego częścią, choć już od wielu lat mieszka w Pradze. Andrzej Paczkowski, bo o tym autorze mowa, spotka się ze swoimi sympatykami już 27 listopada o godz. 17:00. Rzecz dziać się będzie w ramach wydarzenia „Pocztówki z Wodzisławia” organizowanego przez Classic Ballanga Teatr i Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Spotkanie odbędzie się online za pomocą platformy zoom.us.

Andrzej Paczkowski debiutował nowelą „Bo moje siostry“, w której bohaterem był pozbawiony sentymentów alkoholik i złodziej. W swoim dorobku ma również takie tytuły, jak m.in. „Melancholia”, „Oko czarownicy”, a także książki, których akcja toczy się w Wodzisławiu Śląskim. „Tajemnica latarni morskiej” opowiada o młodym chłopaku, który zostaje na świecie całkiem sam ze swą złą ciotką Barbarą. Pewnego dnia odkrywa on rodzinną tajemnicę, która doprowadzi go do tajemniczej latarni i świata baśni, o jakim nawet nie marzył. Z kolei w drugiej – „ W grobie ci do twarzy“ występują pewne osoby z kręgu miasta.

– Akcję swoich książek coraz częściej przenoszę do Wodzisławia Śląskiego ponieważ uważam, że miasto jest piękne i świetnie nadaje się do powieści. Dobrze mi się również pisze o miejscach, które znam – wspominał na łamach Gazety Wodzisławskiej pisarz.

Dlaczego wybrał Czechy?

Z początku miał zamieszkać w Krakowie, ale zanim doszło do wyjazdu odwiedził Pragę i zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Jego wielką pasją jest też gotowanie. Marzy, by napisać własną książkę kucharską. Lubi podróże i polską muzykę.

- Jestem wodzisławianinem z krwi i kości. Kocham to miasto. Jestem dumny, że mogę być częścią niego - wspominał Andrzej Paczkowski.

Kolejna książka jego aktorstwa, której akcja toczyć będzie się w naszym mieście to - „Hekasa”, która ukaże się już w przyszłym roku. Andrzej Paczkowski napisał też sztukę dla Classic Ballanga Teatr.

Spotkaj się z pisarzem Andrzejem Paczkowskim

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również