Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Spotkaj się Pawłem Piotrem Reszką w WCK

  • Dodano: 2020-10-30 06:30, aktualizacja: 2020-10-29 19:30

To jedyna taka okazja, by znaleźć się w centrum reportażu wspólnie z cenionym dziennikarzem, finalistą prestiżowej nagrody Nike 2020.

- Paweł ma zaskakujące tematy i świetnych bohaterów. Ma też talent, ale nie tylko reporterski. Otóż ma talent chirurga – jest chirurgiem mentalności - tak mówi o nim Mariusz Szczygieł.

Czy ma rację? Przekonajcie się sami. Paweł Piotr Reszka pojawi się w Wodzisławskim Centrum Kultury już w środę, 4 listopada o godzinie 19:00.

Wspomniane wydarzenie Wodzisławskie Centrum Kultury organizuje w partnerstwie z Biblioteką Śląską w Katowicach.  Publiczność będzie mogła uczestniczyć w spotkaniu z autorem w ramach kolejnej odsłony wydarzenia "COOLturalny gość WCK" zarówno bezpośrednio, jak i za pośrednictwem transmisji online. Za reporterską dojrzałość, śmiałość i styl Paweł Piotr Reszka sukcesywnie zyskuje uznanie.

Za odbijającą się szerokim echem książkę „Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota” znalazł się w ścisłym gronie siedmiorga finalistów nagrody Nike 2020, zaś niedawno otrzymał kolejną, bo trzecią już nominację do Nagrody Grand Press. Jest laureatem Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Na co dzień współpracuje z redakcją "Dużego Formatu". Jego zbiór reportaży "Diabeł i tabliczka czekolady" stał się inspiracją inscenizacji.

Paweł Piotr Reszka ma w sobie ciekawość, która prowadzi go do sedna zawiłych historii, zwykłych ludzi. Pisze oszczędnie, solidnie. Pyta, nie ocenia, wywołuje refleksje. Wnikliwie wsłuchuje się w ich opowieści i podaje je czytelnikom w takiej formie, że ci mają poczucie bycia w środku opowiadanej historii. Z każdej z nich mogą wyciągnąć coś istotnego dla siebie. Niewątpliwie, podobnie będzie podczas spotkania z autorem w Wodzisławskim Centrum Kultury. Wielowątkowa dyskusja, w którą włączyć będą mogli się czytelnicy obecni na wydarzeniu, z pewnością zahaczać będzie o najważniejsze publikacje Pawła Piotra Reszki, ale i o sensowność reportażu w ogóle. Warto podkreślić, iż współmoderatorem rozmowy będzie prof. UŚ, dr hab. Zbigniew Kadłubek, filolog klasyczny, komparatysta, eseista, tłumacz, pisarz, pełniący funkcję dyrektora Biblioteki Śląskiej. 

- Tym razem proponujemy spotkanie autorskie z tegorocznym finalistą Nagrody Literackiej Nike, które z pewnością będzie rarytasem dla miłośników reportażu. Razem z Biblioteką Śląską dajemy możliwość kontaktu z jednym z najbardziej cenionych i utalentowanych polskich reporterów. Spotkanie odbędzie się z udziałem widowni i na żywo w internecie, co pozwoli na udział w nim szerokiej publiczności - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązują jednak bezpłatne wejściówki, jakie odebrać można w kasie WCK, która czynna jest na godzinę przed każdym wydarzeniem/seansem, zaś specjalnie dla seniorów - w każdy czwartek, między godziną 10:00 a 12:00. 

WCK zachowuje wszelkie standardy związane z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Spotkaj się Pawłem Piotrem Reszką w WCK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również