Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Śledczy ustalili sprawców przywłaszczenia ponad 17 tysięcy złotych

  • Dodano: 2022-05-23 07:00, aktualizacja: 2022-05-22 16:17

Na jednym z parkingów przy wodzisławskim centrum handlowym przywłaszczyli sobie zagubioną saszetkę ze znaczną ilością gotówki.

Tydzień temu do Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim zgłosiła się mieszkanka powiatu wodzisławskiego. Kobieta zawiadomiła o kradzieży saszetki, w której było ponad 17 tysięcy złotych. Policjanci przyjęli zgłoszenie i rozpoczęli dochodzenie. Dzięki dokładnemu zbadaniu miejsc, w których przebywała przed utratą gotówki, udało się ustalić, że saszetka została zagubiona na jednym z parkingów mieszczących się przy centrum handlowym w Wodzisławiu Śląskim.

Wodzisławscy śledczy przeanalizowali monitoring, który zarejestrował mężczyznę i kobietę, którzy zabrali zagubioną saszetkę z pieniędzmi, a następnie oddalili się z miejsca zdarzenia. Dociekliwość policjantów pozwoliła na szybkie ustalenie tożsamości nieuczciwych znalazców. Kilka dni później wodzisławscy kryminalni zatrzymali sprawców przywłaszczenia, którymi okazali się 37-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego i jego 29-letnia partnerka. Stróże prawa odzyskali część przywłaszczonej przez nich gotówki, która wróciła do prawowitej właścicielki. Nieuczciwym znalazcom grozi kara nawet 3 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również