Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Skorzystaj z regałów na używane znicze

  • Dodano: 2021-10-20 06:30, aktualizacja: 2021-10-19 21:18

Na trzech cmentarzach w Wodzisławiu Śląskim znajdują się regały na używane znicze.

To rozwiązanie, które umożliwi wielokrotne używanie jeszcze dobrych, nieuszkodzonych i kompletnych zniczy. Akcja ma charakter proekologiczny.

W październiku 2019 r. na cmentarzu komunalnym w Wodzisławiu Śląskim stanął regał na znicze do ponownego wykorzystania. Inicjatywa ta spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem lokalnej społeczności.

Zero Waste

Regał na używane znicze to rozwiązanie, które świetnie wpisuje się w popularny eko trend pn. "zero waste". Zakłada on ograniczenie ilości odpadów do absolutnego minimum. I tak, jeśli ktoś już nie potrzebuje zniczy, może je odstawić na półkę, aby z kolei ktoś inny mógł je zabrać i ponownie wykorzystać.

W odpowiedzi na liczne zapytania mieszkańców, na początku 2020 roku, Służby Komunalne Miasta Wodzisławia Śląskiego zadeklarowały, że pomogą w przygotowaniu regałów dla innych, wodzisławskich nekropolii. Na propozycję jednostki odpowiedzieli zarządcy dwóch cmentarzy, znajdujących się na terenie Wodzisławia  Śląskiego. Mowa tu o cmentarzu w dzielnicy Kokoszyce i Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka.

Zarządcy wodzisławskich nekropolii nadal mogą zgłaszać do SKM-u chęć posiadania takowego regału. Pracownicy podejmą się jego wykonania. Więcej informacji dot. inicjatywy można uzyskać pod numerem telefonu: 608 375 169.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również