Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Skorzystaj z pomocy Ekodoradcy!

  • Dodano: 2023-02-17 07:00, aktualizacja: 2023-02-16 19:32

Miasto Wodzisław Śląski przystąpiło do projektu realizowanego w ramach zintegrowanego programu LIFE „Śląskie - przywracamy błękit”. Jego Liderem jest województwo śląskie.

W ramach wspomnianego projektu w naszym mieście można skorzystać z porady Ekodoradcy. Pracująca w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego Katarzyna Melcer służy pomocą m.in. w doborze nowych źródeł ciepła i wyjaśnieniu procedur administracyjnych związanych z wymianą kotłów. Udzieli także wsparcia w przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie.

"Śląskie. Przywracamy błękit" to największy w Europie projekt ochrony powietrza, obejmujący swoim zasięgiem całe województwo śląskie. Jego Liderem jest województwo śląskie. Projekt współfinansowany jest z Programu LIFE Unii Europejskiej, który działa na rzecz środowiska i klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Skorzystaj z pomocy ekodoradcy

Chcesz wymienić źródło ciepła i ograniczyć wydatki na ogrzewanie? Uzyskać poradę dotyczącą źródeł ciepła i stosowanego paliwa oraz informację o obowiązkach wynikających z uchwały antysmogowej? A może chcesz dowiedzieć się o korzyściach wynikających z przeprowadzenia termomodernizacji budynku lub jak poprawić jakość powietrza w swojej okolicy? Masz pomysł na organizację wydarzenia lub spotkania edukacyjnego dla dzieci lub dorosłych w temacie ekologii? W tych sprawach pomocy udzieli Ci Ekodoradca, pracujący w wodzisławskim magistracie.

Ekodoradca bierze także udział w kontrolach palenisk realizowanych na terenie gminy.

Kontakt

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również