Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Skorzystaj z "Lokali na start"

  • Dodano: 2020-08-04 12:15

Urząd Miasta razem z Wodzisławskim Inkubatorem Przedsiębiorczości zaprasza do skorzystania z "Lokali na start", które są wsparciem np. dla nowo powstałych firm.

Lokale użytkowe udostępniane są podmiotom w celu wspierania rozwoju przedsiębiorczości na terenie Wodzisławia Śląskiego, w szczególności wspierania rozwoju mikro- i małych przedsiębiorstw.

Czym są "Lokale na start"?

"Lokale na start" to lokale użytkowe dedykowane w głównej mierze nowym podmiotom o dużym potencjalne wzrostu, tworzącym nowe miejsca pracy i ważnych, jeżeli chodzi o rozwój gospodarczy miasta.

Warunki przyznawania lokalu

Warunek przyznania lokalu to brak zaległości wobec Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz miasta. Wraz z wnioskiem zainteresowany podmiot musi złożyć do Urzędu Miasta wymagane dokumenty, w tym plan przedsięwzięcia, oświadczenie o braku zaległości podatkowych w Urzędzie Skarbowym, oświadczenie o braku zaległości składkowych z tytułu ubezpieczeń społecznych płatnych wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, oświadczenie o braku zaległości publicznoprawnych oraz cywilnoprawnych wobec miasta.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z lokali powinny zapoznać się z Regulaminem przyznawania i udostępniania "Lokali na start" w ramach działania Wodzisławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, kliknij tutaj.

Rozpoczęciem działalności w "Lokalu na start" podmiot musi podpisać umowę najmu, pierwszą na maksymalnie 3 miesiące. Druga zawierana jest na okres do 18 miesięcy. Po tym okresie podmiot zobowiązany jest zwolnić lokal.

Obecnie dostępne są dwa lokale:

1) lokal o pow. 12,05 m² przy ul. Kubsza 28,

2) lokal o pow. 18,69 m² przy ul. Kubsza 28.

Więcej informacji w sprawie "Lokali na start" mogą udzielić pracownicy Wydziału Mienia i Nadzoru Właścicielskiego (tel. 32 45 90 547).

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.