Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej

  • Dodano: 2021-03-26 07:00, aktualizacja: 2021-03-25 21:59

Osoby, które potrzebują pomocy prawnej także w czasie pandemii mogą liczyć na bezpłatne porady adwokata lub radcy prawnego. Należy jednak pamiętać, aby do wcześniej umówić się na wizytę.

Na wizyty do prawników oraz doradców obywatelskich należy umawiać się: 

  • telefonicznie pod numerem telefonu 32 412 09 51, w godzinach od poniedziałku do środy: 7:30-15:30, czwartek: 7:30-17:00, piątek: 7:30-14:00 bądź
  • e-mailem: pomocprawna@powiatwodzislawski.pl lub
  • poprzez stronę internetową www.np.ms.gov.pl.

Aby zachować zasady bezpieczeństwa zarówno klientów, jak i prawników dyżurujących w biurach, nadal obowiązują wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. W punkcie porad prawnych powinna znajdować się jedna osoba korzystająca z porady, w uzasadnionych  przypadkach prawnik może wyrazić zgodę na to, żeby w punkcie znajdowało się więcej osób (w szczególności dotyczy to osób towarzyszących osobom niepełnosprawnym).

Osoba, która zostanie umówiona na poradę, powinna przybyć do punktu na umówioną godzinę, w maseczce, a po wejściu do punktu zdezynfekować ręce płynem dezynfekcyjnym. Należy zachować odpowiedni dystans między osobami. Jeżeli osoba chcąca uzyskać bezpłatną poradę prawną nie jest pewna co do swojego stanu zdrowia (wykazuje objawy choroby typu kaszel, katar, gorączka), powinna umówić się na wizytę w takim terminie, kiedy ma pewność, że jest zdrowa.

Przypominamy też, że w związku z nowelizacją przepisów ze względu na skutki pandemii COVID-19 z bezpłatnych porad prawnych mogą również korzystać przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniający innych osób w ciągu ostatniego roku. Dotąd z możliwości korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej wyłączone były sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem spraw związanych z przygotowaniem do rozpoczęcia takiej działalności.

Więcej informacji na temat katalogu spraw objętych bezpłatnym poradnictwem: www.powiatwodzislawski.pl/polecamy/punkty-bezplatnych-porad-prawnych.

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również