Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Składował odpady w sposób zagrażający środowisku. Grozi mu do 5 lat więzienia

  • Dodano: 2021-03-01 06:30, aktualizacja: 2021-02-28 19:21

Przedsiębiorca z powiatu wodzisławskiego usłyszał zarzuty składowania w sposób niezgodny z przepisami substancji i materiałów, które mogły powodować obniżenie jakości ziemi oraz zniszczenia w świecie roślinnym i zwierzęcym.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, od maja 2020 roku prowadzili postępowanie dotyczące niewłaściwego składowania odpadów, które mogły mieć wpływ na zanieczyszczanie środowiska, na działkach w Wodzisławiu Śląskim i Bukowie. Stróże prawa ustalili, kto był odpowiedzialny za składowanie nieczystości.

Podejrzany w tej sprawie, to 53-letni przedsiębiorca - mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Powołany w tej sprawie biegły sądowy stwierdził, że zabezpieczone w toku czynności odpady stanowią odpady niebezpieczne, które mogą wpływać na obniżenie jakości powierzchni ziemi lub powodować zniszczenie w świecie roślinnym i zwierzęcym. Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Za to przestępstwo sprawcy grozi kara do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również