Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Seniorzy bezpieczni na drodze

  • Dodano: 2018-05-30 12:00

Policjanci z Wodzisławia towarzyszyli wczoraj seniorom w projekcie zorganizowanym przez Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku pt. "Aktywni Seniorzy na start".

W Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" mundurowi przeprowadzili dla uczestników prelekcje dotyczącą przede wszystkim ich bezpieczeństwa na drodze ale nie tylko. Na zakończenie wręczono słuchaczom odblaski i ulotki.
Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku, realizując projekt współfinansowany ze środków Powiatu Wodzisławskiego, zorganizował wczoraj w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" majówkę pt. "Aktywni Seniorzy na start".

Zanim jednak seniorzy skorzystali z przygotowanych dla nich atrakcji, na scenę wyszli policjanci z wodzisławskiej drogówki, by zabrać głos w ważnej sprawie. Dobro seniorów jest nam wszystkim bardzo bliskie. Dlatego też mundurowi przygotowali na to spotkanie specjalny wykład. Wokół sceny skupiło się blisko 150 aktywnych seniorów, którzy słuchali uważnie prelekcji na temat bezpieczeństwa na drodze. Nie ważne jakiej kategorii uczestnikami ruchu są, czy to rowerzystami, kierowcami czy pieszymi. Ważne by czuli się bezpiecznie i wiedzieli jak samemu nie stwarzać zagrożenia dla innych uczestników. Tak samo ważne jest, by zawsze byli widoczni na drodze. Z tej okazji wszystkim uczestnikom pikniku rozdano elementy odblaskowe oraz ulotki z radami dotyczącymi ich bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci wykorzystali dany im czas, także na omówienie celów i założeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przypomnieli podstawowe zasady,  które mogą ochronić seniorów przed różnego rodzaju popularnymi dzisiaj oszustwami, zmierzającymi do wyłudzenia danych osobowych, do uzyskania podpisów pod niekorzystnymi umowami, do zakupu towarów w niekorzystnych cenach, czy do wypłacenia gotówki np. poprzez podanie się za „wnuczka” bądź „policjanta”.

Seniorzy byli bardzo zaciekawieni tematami, wzięli czynny udział w pogadance i co najważniejsze, obiecali stosować się do wskazówek przekazanych przez policjantów.

Seniorzy bezpieczni na drodze

Najnowsze informacje z Wodzisławia Śląskiego w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.