Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Ruszyło głosowanie na Marszałkowski Budżet Obywatelski

  • Dodano: 2023-08-21 12:45

Rozpoczęło się głosowanie w ramach V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbywa się elektronicznie, za pomocą aplikacji dostępnej na oficjalnej stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz papierowo poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny. Mieszkańcy regionu mogą wziąć udział w głosowaniu do 12 września.

Jak zagłosować? 

Głosowanie odbywa się elektronicznie, za pomocą aplikacji oraz papierowo poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny. Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa, którzy mogą wybierać spośród 113 zadań dopuszczonych do głosowania. W ramach głosowania każdy mieszkaniec województwa śląskiego przyznaje po jednym punkcie dla zadań zgłoszonych w puli EKO oraz REGIO. Głosować można tylko jeden raz - podczas jednej sesji logowania należy wybrać zadania z obu pól.

Oto 4 proste kroki, które należy wykonać, by zagłosować:

  • Krok 1: wybierz zadania: jedno zadanie w puli EKO oraz jedno zadanie w puli REGIO (z dowolnego podregionu). Jeżeli zmieniłeś zdanie i chcesz inaczej przyznać głosy - kliknij ponownie w wybrane zadanie. Możesz też kliknąć "anuluj wybór" na dole strony - wówczas zostaną usunięte wszystkie zaznaczenia. Uwaga! Wyboru dokonujemy podczas jednej sesji dla zadań w puli EKO i REGIO.
  • Krok 2: uwierzytelnij się, podając swoje dane (numer telefonu, imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki).
  • Krok 3: potwierdź swój wybór, klikając "wyślij".
  • Krok 4: zatwierdź oddawane punkty, wpisując kod, który otrzymasz smsem na wskazany numer telefonu, a następnie kliknij "zatwierdź". 

Jeżeli napotkasz na problemy podczas głosowania, skontaktuj się e-mailowo: budzetobywatelski@slaskie.pl. 


Źródło: Urząd Miasta Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również