Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Rusza modernizacja zabytkowego przedszkola nr 1 w Wodzisławiu!

  • Dodano: 2024-06-18 21:00

Jesteśmy coraz bliżej modernizacji zabytkowego budynku Publicznego Przedszkola nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. Ruszył przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Termin składania ofert upływa 4 lipca o godz. 8:00.

Zaprojektuj i wybuduj

Przedmiotem zadania inwestycyjnego jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj” modernizacji zabytkowego budynku Publicznego Przedszkola nr 1 wraz z dostosowanie budynku do wymaganych warunków ochrony pożarowej oraz rozbiórka segmentu budynku gospodarczego. Budynek położony jest na ul. Pośpiecha 7 w Wodzisławiu Śląskim.

Ważna inwestycja

Inwestycja będzie obejmowała wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich wymaganych prawem uzgodnień, uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia robót budowlanych oraz wykonanie wszelkich prac budowlano-montażowych w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy.

Czterokondygnacyjny zabytkowy budynek obecnie spełnia funkcję użyteczności publicznej. Znajdują się w nim pomieszczenia funkcjonalne dla użytku Publicznego Przedszkola nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. Obiekt czynny jest od godz. 6:00 do 17:00. W tym czasie w przedszkolu przebywać może maksymalnie 95 osób, w tym 75 dzieci. Dawniej willę zamieszkiwał Edward Ruszcz, a obiekt objęty jest nadzorem konserwatorskim oraz wpisany do Gminnej ewidencji zabytków.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Wodzisław Śląski / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również