Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisławski ROW świętuje 100-lecie

  • Dodano: 2024-06-18 20:45

W ubiegłą środę, 12 czerwca podczas uroczystej gali Spółdzielnia Mieszkaniowa ROW w Wodzisławiu Śląskim świętowała 100-lecie istnienia. Jubileusz był doskonałą okazją do podsumowania osiągniętych sukcesów i wyrażenia wdzięczności pracownikom i władzom spółdzielni za efektywną działalność na terenie Wodzisławia Śląskiego i wieloletnią dobrą współpracę.

Podziękowania i gratulacje

W uroczystości udział wziął prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca, który w swoim imieniu oraz całej wodzisławskiej społeczności przekazała serdeczne gratulacje i podziękowania dla Zarządu oraz Pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej ROW w Wodzisławiu Śląskim.

 - Sto lat działalności to fantastyczny i imponujący jubileusz. Przez dekady osoby związane ze Spółdzielnią były świadkami wielu przemian, tych historycznych, społecznych, ale i gospodarczych. Bez względu na czas, czy napotykane trudności, pracownicy spółdzielni zawsze starali się sprostać wyzwaniom i oczekiwaniom mieszkańców. Zawsze działali dla ich dobra. Wielokrotnie pokazywali też otwartość na zmiany, nie bali się podejmowania trudnych i odważnych decyzji - te słowa prezydent Mieczysław Kieca skierował do osób związanych ze spółdzielnią.

Historia spółdzielni

Początek historii Spółdzielni Mieszkaniowej „ROW” w Wodzisławiu Śląskim sięga okresu II Rzeczpospolitej, kiedy to grupa wodzisławian podjęła 6 kwietnia 1924 roku uchwałę o założeniu Spółdzielni pod nazwą "Spółdzielnia Budowlana" w Wodzisławiu Śląskim. Powołano pierwszy Zarząd, opracowano Statut i zgłoszono Spółdzielnię do rejestru. Rejestracja Spółdzielni nastąpiła 12 czerwca 1924 roku i ten dzień przyjęto jako datę rozpoczęcia działalności.

Obecnie Spółdzielnia Mieszkaniowa "ROW" zarządza zasobami na terenie czterech miast - Wodzisławia Śląskiego, Pszowa, Radlina i Rydułtów o powierzchni użytkowej 352,45 tys. m2. Posiada ogółem 197 budynków, w tym 156 mieszkalnych, 21 pawilonów użytkowych wolnostojących oraz 284 garaży.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Wodzisław Śląski / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również