Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Rozwój gospodarczy miasta. Kolejny podcast z udziałem Prezydenta Wodzisławia

  • Dodano: 2022-12-19 07:15, aktualizacja: 2022-12-18 16:42

W piątym odcinku z cyklu podcastów "Porozmawiajmy o mieście" wraz z prezydentem miasta Mieczysławem Kiecą rozmawiamy o rozwoju gospodarczym miasta. Co dzieje się w strefie inwestycyjnej znajdującej się przy ul. Olszyny? Co lokacja dużych zakładów pracy w Wodzisławiu Śląskim oznacza dla miasta? W podcaście znajdziecie odpowiedzi na o wiele więcej pytań.

Kolejny podcast o mieście

W wodzisławskiej strefie inwestycyjnej znajdującej się przy ul. Olszyny prężnie działają już firmy InPost oraz KNS. W budowie jest również hala produkcyjna spółki Eko-Okna. Dla Wodzisławia Śląskiego to bez wątpienia wielka szansa na rozwój płynący z tak strategicznego, ważnego i przyszłościowego partnerstwa. Jakość produktów, które w swojej ofercie ma firma oraz podejmowane działania, cieszą się uznaniem klientów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Dotychczas spółce udało się stworzyć potężną sieć sprzedaży, którą nieustannie rozbudowuje. Dzięki tej współpracy Wodzisław Śląski zyska szansę na szeroko pojęty rozwój miasta.

Na wodzisławskich Olszynach stale trwają intensywne prace. W związku z tym pojawiają się pytania czy planowane są kolejne inwestycje w tej lokalizacji? Jak wygląda współpraca miasta z inwestorami?

 - Przygoda ze strefą inwestycyjną na Olszynach rozpoczęła się w 2007 roku. Tak naprawdę trzeba byłoby wrócić do tamtego okresu i przypomnieć sobie, że aby przygotować teren należy przede wszystkim rozpocząć od procedur planistycznych. Wtedy właśnie przygotowaliśmy plan zagospodarowania przestrzennego. Wówczas ulica Olszyny, mało kto pamięta, była jeszcze węższa i nieprzebudowana. W pierwszej mojej kadencji 2007-2010 udało się przekonać władze powiatu do realizacji dwóch inwestycji. Miasto wzięło na siebie drogę zbiorczą (Ś), natomiast powiat przebudowywał drogę powiatową – mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również