Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Rozpoczyna się przebudowa ul. Radlińskiej

  • Dodano: 2021-10-11 06:30, aktualizacja: 2021-10-10 09:13

Jak poinformował Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim 12 października (wtorek), na ulicy Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim pojawi się sygnalizacja świetlna, która sterować będzie ruchem na drodze powiatowej.

Będzie to pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej nr 5003S.

Przypomina się, iż przebudowa ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim wykonana zostanie na odcinku niespełna kilometra, na odcinku od skrzyżowania z ul. Leszka do przecięcia z ul. Kokoszycką. To droga wyprowadzająca ruch z centrum Wodzisławia Śl. w kierunku dzielnicy Radlin II i dalej w kierunku Pszowa, Radlina i Rydułtów.

Inwestycja swoim zakresem obejmie przebudowę chodników, kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni jezdni. W ramach inwestycji zostanie także wykonana kanalizacja sanitarna w ramach realizacji tzw. zamówienia wspólnego z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim.

Jaki będzie koszt inwestycji?

Całkowita wartość inwestycji to 3 mln zł, z czego dofinansowanie pozyskane przez Zarząd Powiatu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi prawie 1,7 mln zł. Resztę stanowi wkład własny, który zostanie sfinansowany z budżetów powiatu oraz miasta Wodzisławia Śl.

Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2022 r.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również