Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Remont ulicy Radlińskiej. Umowa podpisana

  • Dodano: 2021-08-04 06:30, aktualizacja: 2021-08-03 21:34

Będzie kosztować prawie 3,7 mln zł a jej realizacja ma zająć maksymalnie 11 miesięcy.

Mowa o modernizacji ulicy Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim na odcinku od skrzyżowania z ulicą Leszka do skrzyżowania z ulicą Kokoszycką wraz z budową kanalizacji sanitarnej w rejonie.

3 sierpnia podpisano umowę z wykonawcą

Remont ulicy Radlińskiej finansowany jest w 55 proc. ze środków pozyskanych przez powiat wodzisławski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na modernizację ponad 800-metrowego odcinka miasto Wodzisław Śląski przekaże 50 proc. zadeklarowanych przez powiat środków własnych. O udzieleniu pomocy finansowej z budżetu miasta zadecydowali podczas kwietniowej sesji radni Rady Miejskiej.

3 sierpnia, w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim podpisano umowę z wykonawcą. Umowę ze strony powiatu podpisali starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła, zaś ze strony wykonawcy – prezes zarządu Krzysztof Wrazidło. Towarzyszyli im prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śląskim Tomasz Wójcik.

W ogłoszonym przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Raciborza, które za realizację inwestycji otrzyma niespełna 3,7 mln zł, z czego nieco ponad 3 mln zł przypada na inwestycję drogową, a 675 tys. zł na budowę kanalizacji sanitarnej.

Zakres prac przewiduje gruntowną wymianę warstw nawierzchni jezdni, wymianę krawężników i obrzeży chodnikowych, wykonanie nawierzchni chodników i zjazdów z kostki brukowej betonowej, budowę kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi, murów oporowych z pustaków skarpowych, oznakowania pionowego i poziomego, a także przebudowę słupów elektroenergetycznych.

Ponadto w ramach inwestycji firma zrealizuje na rzecz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Wodzisławiu Śl. budowę kanalizacji sanitarnej w rejonie modernizowanego odcinka drogi.

Wykonawca zobowiązany jest również do opracowania we własnym zakresie i na własny koszt projektu czasowej organizacji ruchu. Z uwagi na fakt, że niemal równolegle nasze miasto będzie w tym rejonie prowadzić inwestycję dot. przebudowy ul. Mieszka i Leszka wszyscy trzej inwestorzy, tj. Powiatowy Zarząd Dróg, Zarząd Dróg Miejskich oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, będą koordynować swoje zadania tak, aby utrudnienia dla kierowców – nieuniknione podczas inwestycji – były jak najmniejsze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również