Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Place zabaw oddane do użytku

  • Dodano: 2021-08-02 08:15, aktualizacja: 2021-08-02 08:27

Najmłodsi mieszkańcy Radlina II, Wilchw i Kokoszyc mogą korzystać z nowych placów zabaw. To efekt głosowania w ramach Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Mieszkańcy w ramach Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego zdecydowali, że w naszym mieście powstaną cztery nowe place zabaw. Na ten cel przeznaczono ponad 400 tysięcy złotych z budżetu miasta.

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Radlinie II powstało wyjątkowe miejsce do uprawiania sportu oraz zabawy. Sportowo-rekreacyjna strefa wyposażona została m.in. w stół do gry w szachy i warcaby, stół do gry w tenisa stołowego, piaskownicę, linarium oraz huśtawki.

Nowy plac zabaw oraz zewnętrzna siłownia powstały także przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Radlinie II. Teren został wyposażony m.in. w huśtawki, karuzele, piaskownicę, bujak sprężynowy, orbitrek, wahadło podwójne.

Najmłodsi mieszkańcy Kokoszyce także zyskali miejsce do integracji

Na placu zabaw przy ul. Pałacowej 28 w Kokoszycach można oddawać się zabawom m.in. na huśtawkach, zjeżdżalni, karuzelach. Nie zabrakło także piaskownicy. 

Ponadto na Wilchwach na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w ramach inwestycji zostały zamontowane m.in. huśtawka wahadłowa potrójna, karuzela tarczowa, piaskownica z domkiem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również