Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Remont dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

  • Dodano: 2019-10-07 14:30

Urząd Miasta otrzymał dofinansowanie na budowę i modernizację dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowie ulegną następujące drogi: Leszka i Mieszka, Uśmiechu. Remont nastąpi na ulicach: Sasankowej, Ignacego Daszyńskiego, Rolniczej, Bolesława Krupińskiego, Edwarda Sosny, Asnyka, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Placu Zwycięstwa i Wańkowicza. Natomiast modernizacji ulegnie ulica Osadnicza.

Warunkiem uzyskania dofinansowania było złożenie wniosków o dofinansowanie w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach i spełnienie kryteriów zarówno strukturalnych jak i strategicznych.

Kryteria oceny wniosków określone są w ustawie o Funduszu Dróg Samorządowych i wskazują szereg przesłanek, które powinny zostać wzięte pod uwagę przez komisję dokonującą oceny wniosku. Rządowe środki w ramach tego funduszu dla województwa śląskiego na rok 2019 wynoszą dla zadań powiatowych i gminnych 148 mln zł.

Celem tego działania jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli. Utworzenie Funduszu Dróg Samorządowych ma na celu również poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych.

Rozwój lokalnej infrastruktury drogowej stanowi przy tym działanie komplementarne do inicjatyw podejmowanych na szczeblu krajowym w odniesieniu do budowy systemu autostrad i dróg ekspresowych, przyczyniając się do stworzenia spójnego i zintegrowanego systemu transportowego.

W sierpniu br. ruszył nabór wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020 w ramach którego Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie obejmujący następujące drogi: Tysiąclecia, Marii Dąbrowskiej, Józefa Chełmońskiego, tereny po KWK 1 Maja.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również