Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wybierasz się na grzyby? Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!

  • Dodano: 2019-10-03 08:15, aktualizacja: 2019-09-30 12:30

Sezon dla grzybiarzy w pełni, a co za tym idzie co raz to większe ryzyko zaginięć w lesie. Powinni o tym pamiętać nie tylko bliscy poszukiwaczy grzybów, ale też sami grzybiarze. Wybierając się do lasu należy bezwzględnie zabrać ze sobą naładowaną "komórkę", ale też rozważyć skorzystanie z systemu GPS Life, czy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wycieczek do lasu na grzyby. Przypominają, że przede wszystkim należy realnie ocenić swoje możliwości, a także do takiej wyprawy dobrze się przygotować (jeśli zamierzamy spędzić w lesie więcej czasu). Najlepiej, gdy na grzyby wybierzemy się większą grupą, wyposażeni nie tylko w prowiant, ale i naładowany w pełni, sprawny telefon komórkowy.

Jeśli nie znamy dobrze terenu – nie oddalajmy się zbytnio od miejsca, z którego wyruszyliśmy, nie oddalajmy się też od grupy. Jeśli przypadkiem zgubimy się - od razu alarmujmy policję i nie próbujmy na własną rękę odszukać powrotnej drogi.

Szczególną troską otoczmy osoby starsze lub chore. Jeśli wybierają się one na grzyby rozważmy, czy nie warto skorzystać z systemu moinitoringu GPS Life, który stale lokalizuje położenie, a także umożliwia wytyczenie obszarów (granic), na których może poruszać się nasz podopieczny.

Przede wszystkim zachowajmy zdrowy rozsądek, ale pamiętajmy też, że obok przyjemności obcowania z naturą, w lesie może spotkać nas wiele niebezpieczeństw.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również