Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wybierasz się na grzyby? Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!

  • Dodano: 2019-10-03 08:15, aktualizacja: 2019-09-30 12:30

Sezon dla grzybiarzy w pełni, a co za tym idzie co raz to większe ryzyko zaginięć w lesie. Powinni o tym pamiętać nie tylko bliscy poszukiwaczy grzybów, ale też sami grzybiarze. Wybierając się do lasu należy bezwzględnie zabrać ze sobą naładowaną "komórkę", ale też rozważyć skorzystanie z systemu GPS Life, czy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wycieczek do lasu na grzyby. Przypominają, że przede wszystkim należy realnie ocenić swoje możliwości, a także do takiej wyprawy dobrze się przygotować (jeśli zamierzamy spędzić w lesie więcej czasu). Najlepiej, gdy na grzyby wybierzemy się większą grupą, wyposażeni nie tylko w prowiant, ale i naładowany w pełni, sprawny telefon komórkowy.

Jeśli nie znamy dobrze terenu – nie oddalajmy się zbytnio od miejsca, z którego wyruszyliśmy, nie oddalajmy się też od grupy. Jeśli przypadkiem zgubimy się - od razu alarmujmy policję i nie próbujmy na własną rękę odszukać powrotnej drogi.

Szczególną troską otoczmy osoby starsze lub chore. Jeśli wybierają się one na grzyby rozważmy, czy nie warto skorzystać z systemu moinitoringu GPS Life, który stale lokalizuje położenie, a także umożliwia wytyczenie obszarów (granic), na których może poruszać się nasz podopieczny.

Przede wszystkim zachowajmy zdrowy rozsądek, ale pamiętajmy też, że obok przyjemności obcowania z naturą, w lesie może spotkać nas wiele niebezpieczeństw.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.