Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Przebudowa PSZOK

  • Dodano: 2022-03-11 07:00, aktualizacja: 2022-03-10 22:54

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Wodzisławiu Śląskim zostanie przebudowany.

Projekt dofinansowany jest z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a jego realizacja ma przyczynić się do poprawy jakości środowiska przyrodniczego oraz zwiększenia udziału odpadów zbieranych selektywnie. Właśnie ruszył przetarg na remont obiektu. Termin składania ofert upływa 18 marca br.

Przedmiotowa inwestycja obejmuje m.in.: przebudowę istniejącego budynku gospodarczego na budynek PSZOK, budowę ścian oporowych oraz infrastruktury towarzyszącej (plac utwardzony, instalacje wewnętrzne i zewnętrzne oraz adaptację i przebudowę budynku łącznika - rozbudowa łącznika o segment mieszczący pomieszczenia biurowe).

W ramach tego przedsięwzięcia zostaną wykonane: roboty rozbiórkowe, powierzchnie utwardzone, przeróbka ogrodzenia z nową bramą sterowaną automatycznie, zabudowa ścian oporowych z elementów prefabrykowanych, prace przy budynku gospodarczym - przebudowa konstrukcji i architektury, dobudowanie kominów wentylacyjnych, pokrywy włazu ciepłowniczego, schodów zewnętrznych, dostawa kontenerów i pojemników na odpady, prace przy łączniku (część istniejąca wyburzenia, konstrukcja nowoprojektowanej części, architektura, dach nowoprojektowany, docieplenie elewacji, prace przy łączniku części istniejącej (roboty adaptacyjne w komunikacji)

Przebudowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów pomoże w ochronie środowiska naturalnego oraz powstawaniu dzikich wysypisk śmieci. Jest to również okazja do tego, aby nasze odpady były ponownie wykorzystywane. Remont zapewni mieszkańcom infrastrukturę niezbędną do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów oraz podniesienia świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Oferty można składać do 18 marca br. do godz. 7:30. Szczegółowe informacje nt. przetargu można znaleźć na stronie internetowej https://wodzislaw-slaski.logintrade.net [otwiera się w nowym oknie].

RFIL - co to jest?

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Na przebudowę Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych miasto pozyskało 3,36 mln zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również