Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Postęp prac na wodzisławskim Balatonie. Co zostało już wykonane?

  • Dodano: 2023-06-22 07:15, aktualizacja: 2023-06-21 22:01

Kompleksowa modernizacja Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton” trwa. Jest to największa prowadzona obecnie inwestycja oraz największy miejskiej plac budowy.

Wykonano już m.in. elewację z okładziny drewnianej w magazynie sprzętu pływackiego oraz ścianki działowe z GK w budynku rekreacyjno-socjalnym. Przypominamy, że ta inwestycja jest możliwa dzięki 12,8 mln zł, jakie miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład. To 100 proc. kwoty, o którą wnioskowaliśmy.

Prace prowadzone na „Balatonie” przebiegają zgodnie z harmonogramem. Nie napotkano na istotne problemy, które mają wpływ na termin realizacji inwestycji.

Co zostało już wykonane?

  • W budynku rekreacyjno-socjalnym wykonane zostały ścianki działowe z GK oraz instalacja wod-kan. Trwają również prace montażowe drewnianych elementów elewacji oraz montaż balustrad na tarasie widokowym,
  • w magazynie sprzętu pływackiego wykonano elewację z okładziny drewnianej, a także trwa montaż obróbek blacharskich,
  • w wiacie ogniskowej częściowo wykonano elewację oraz trwa montaż balustrady na dachu budynku,
  • budynek ratowników zyskał konstrukcję stalową zadaszenia,
  • trwa montaż ogrodzenia placu zabaw,
  • chodnik wraz z odwodnieniem za Syrenką,
  • podbudowa drogi wewnętrznej.

Ważne

„Balaton” jest teraz miejscem intensywnych robót. Należy o tym pamiętać wybierając trasy spacerowe i na czas prowadzonych prac omijać tę strefę. Obszar jest placem budowy, na którym znajdują się głębokie wykopy oraz ciężki sprzęt i samochody ciężarowe. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców obowiązuje całkowity zakaz wstępu na teren ośrodka.  

Modernizacja Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton”

Wykonawca projektu pod koniec sierpnia przejął teren „Balatonu” i od tego momentu ma 11 miesięcy na jego zagospodarowanie.

Gruntowna modernizacja „Balatonu”, miejsca rekreacyjnego cieszącego się dużą popularnością nie tylko wśród wodzisławian, będzie możliwa dzięki prawie 12,8 mln zł, jakie miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład. To 100 proc. kwoty, o którą Wodzisław Śląski wnioskował.

Postęp prac na wodzisławskim Balatonie. Co zostało już wykonane? / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również