Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Ponad 11 milionów na remont Pałacu!

  • Dodano: 2018-03-09 07:45, aktualizacja: 2018-04-04 12:57

Po wymagających staraniach miasta o kompleksową modernizację Pałacu Dietrichsteinów, marzenia nareszcie się spełniły. Jedna z pierwszych budowli w stylu klasycystycznym w Polsce zostanie wyremontowana dzięki zdobytym środkom unijnym.

Dofinansowanie z uwzględnieniem budżetu państwa wynosi 11 150 445,72 zł. To 95% kosztów całej inwestycji.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020. Koszt całkowity remontu wodzisławskiego Pałacu to 11 937 180,23 zł.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone prace konserwatorskie, restauratorskie i adaptacyjne pałacu Dietrichsteinów. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Działania te przyczynią się do realizacji celu głównego projektu, jakim jest zwiększenie atrakcyjności Pałacu i znajdującego się w nim Muzeum, a przez to również do zwiększenia atrakcyjności miasta.

Bardzo się cieszę, że wyremontujemy Pałac Dietrichsteinów. Będzie to już kolejny wodzisławski obiekt historyczny, którego przebudową się zajmiemy, a z którym mieszkańcy są związani w wyjątkowy sposób - mówi prezydent miasta Mieczysław Kieca. - Dzięki projektowi nadamy Pałacowi nowe funkcje kulturalne oraz poprawimy jakość i rozszerzymy ofertę naszego Muzeum. Istotnym dla mnie było, żeby obiekt dostosować do potrzeb wszystkich odwiedzających, w tym potrzeb osób niepełnosprawnych. I to będzie miało miejsce - dodaje. - To duże przedsięwzięcie pozwoli na przeciwdziałanie degradacji zabytku, z którego wodzisławianie mogą być naprawdę dumni, oraz zachowanie naszego dziedzictwa kulturowego .

Realizacja projektu ma rozpocząć się pod koniec kwietnia 2018 r. Ostatnie prace planowane są na końcówkę września 2020 r.

Warto zaznaczyć, że projekt został wpisany na listę projektów podstawowych w Programie Rewitalizacji Wodzisławia Śląskiego na lata 2015-2020, uchwalonym uchwałą Rady Miejskiej w 2017 r.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również