Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Policjant rozmawiał z z najmłodszymi o bezpieczeństwie

  • Dodano: 2021-03-01 07:00, aktualizacja: 2021-02-28 19:27

We wtorek wodzisławski profilaktyk, wziął udział w spotkaniu z dziećmi Publicznego Przedszkola nr 16 w Wodzisławiu Śląskim.

Podczas wizyty policjant rozmawiał z dziećmi o służbie w Policji oraz przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa

Istotnym elementem w edukacji każdego dziecka jest kształtowanie prawidłowych postaw i podstawowych zasad bezpieczeństwa. Proces ten powinien być kształtowany niezależnie od wieku dziecka, a systematyczność i kompleksowość działań pozytywnie wpływa na wypracowanie odpowiednich nawyków i zachowań. Rolą policyjnych profilaktyków jest właśnie edukacja w zakresie bezpieczeństwa wśród dzieci, to dzięki zapewnieniu bezpośredniego kontaktu ze stróżami prawa zauważamy rozwój wrażliwości dzieci na niebezpieczeństwo, szczególnie w najbliższym otoczeniu. Dzięki takim spotkaniom dzieci kształtują odpowiednie postawy w sytuacjach zagrożenia, co przekłada się nawet na ratowanie cudzego życia.

We wtorek w Publicznym Przedszkolu nr 16, wodzisławski profilaktyk opowiedział najmłodszym o służbie w Policji i przypomniał o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Co ciekawe, dzieci w trakcie spotkania wykazały się dobrą znajomością panujących reguł, o których zapominają czasami nawet dorośli. Całe spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również