Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Policjanci zabezpieczali Rajdowy Puchar Śląska

  • Dodano: 2018-08-20 13:45

W miniony weekend odbyła się IV runda Rajdowego Pucharu Śląska El-Instal o Puchar Wójta Gminy Gorzyce. Ta dwudniowa impreza przyniosła widzom nie lada emocje. Nad bezpieczeństwem rajdowych przejazdów czuwali wodzisławscy policjanci. Dzięki ich zaangażowaniu impreza przebiegła bezpiecznie.

Już po raz czwarty Gmina Gorzyce stała się miejscem niesamowitych emocji i największych wrażeń.To wszystko za sprawą dwudniowego Rajdu o Puchar Wójta Gminy Gorzyce. Podczas IV rundy kibice mieli okazję zobaczyć wielu dobrych zawodników i tak dużą ilość najmocniejszych samochodów rajdowych. Na imprezę zjechały się załogi z całego Śląska i nie tylko. Do rajdu zgłosiło się już 85 załóg, które rywalizowały w sobotę podczas prologu o długości 2,5 km. W drugi dzień rajdu załogi przejechały czterokrotnie dwa odcinki specjalne o długości  4,5 km.

Baza rajdu znajdowała się na terenie Campingu Europa w Olzie, gdzie można było obejrzeć rajdówki z bliska. Cały rajd odbywał się pod patronatem Wójta Gminy Gorzyce, który osobiście wręczał puchary najlepszym zawodnikom.

Nad przebiegiem tej dużej imprezy, przed dwa dni czuwali policjanci. Mundurowi dbali o prawidłowy przebieg rajdu i o bezpieczeństwo kibiców. Z najmłodszymi widzami rozmawiali o tym jak bezpiecznie zachowywać się podczas kibicowania podczas rajdów samochodowych.


Źródło: KPP Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również